Ceturtdiena
25.04.2024
22:12
Sveicināti Viesis
RSS
 
Latvijas miopātijas asociācija "SARTORIUS"
Galvenie Reģistrācija Ieeja
Rakstu katalogs »
Vietnes izvēlne

Sadaļas kategorijas
Raksti [23]
Jaunumi [1]

Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Galvenie » Raksti » Raksti

Apvērsums medicīnā?

Apvērsums medicīnā?

 

Foto no personīgā arhīva

Daudzu slimību priekšā medicīna joprojām ir bezspēcīga. Pie tādām kaitēm pieskaitāma arī miopātija - iedzimts muskuļu vājums, kas ne vienam vien kopš bērnības liek vadīt savu dzīvi ratiņkrēslā. Šai slimībai atkāpties licis Latvijas Universitātes (LU) Eksperimentālās un klīniskās medicīnas institūta (LEKMI) profesors GEORGS JANKOVSKIS.

 

Bezcerības nav

 

Santa jau 25 gadus pavadījusi ratiņkrēslā. Savulaik viņu uz rokām nēsāja vecāki, vēlākos gados - vīrs. Ar diagnozi nācās sadzīvot. Līdz šim medicīnas autoritātes uzskatīja, ka izārstēt šo slimību varbūt varēs vienīgi ļoti tālā nākotnē. Taču Santai kāds ieteica griezties pie izcilā zinātnieka profesora Georga Jankovska, kurš ar savu ārstēšanas metodi - osteorefleksoterapiju - spējis palīdzēt pat visai bezcerīgos gadījumos. Santa pie profesora Jankovska ārstējas gadu. Tagad viņa jau var ilgstoši nostāvēt, kas agrāk vispār nebija iespējams. Viņa sākusi arī staigāt.

Pašlaik pie profesora ar cita veida miopātiju (tās mēdz būt dažādas) ārstēšanas kursu sācis Jānis C. Arī viņam jau jūtams uzlabojums.

 

Osteorefleksoterapijas metode

 

Šā gada aprīlī apritēs pusgadsimts kopš osteorefleksoterapijas (ORT) metodes atklāšanas. Georga Jankovska izgudroto un kopā ar kolēģiem pilnveidoto metodi savā praksē pārņēmuši ārsti ne tikai Latvijā, bet arī vairākās citās pasaules valstīs. Osteorefleksoterapija Latvijā ieviesta visās rajonu slimnīcās, profesora kolēģi un skolēni to lieto savās privātpraksēs. Profesors Jankovskis teic, ka ļoti gribētos, lai par ORT vairāk ieinteresētos ģimenes ārsti. Taču viņiem diemžēl laikam vieglāk esot izrakstīt kāda medikamenta recepti, lai pacients ātrāk dotos mājās. Savukārt LEKMI turpinās metodes pilnveidošana. Zinātnieki praksē pārliecinājušies, ka osteorefleksoterapija palīdz aizmirst smēķēšanu. Kāds vīrs pēc vienas injekcijas jau vairākus gadus nesmēķē. Ar ORT metodi sekmīgi var risināt aktuālas problēmas, kas saistītas ar osteoporozi, osteohondrozi, osteoartrozi, sāpēm un pat depresiju. Tāpat ar ORT var ārstēt alkoholismu, narkomāniju, migrēnu, bronhiālo astmu, asinsvadu sašaurināšanos kājās un daudzas citas kaites.

Profesors Jankovskis stāsta, ka ar ORT metodi var palīdzēt arī gadījumos, kad ilgstoši nesadzīst kaulu lūzums. Kādam motociklistam, piemēram, lūzums nesadzija gadu. Pēc šīs terapijas tas sadzija četros mēnešos. Ar ORT tiek stimulēta celmšūnu veidošanās. Svarīgi, ka šī metode neizraisa nevēlamas blakusparādības, kā arī vienlaikus nav nepieciešams lietot medikamentus. Metode tiek lietota ambulatori. Kā uzskata zinātnieki, osteorefleksoterapiju var uzskatīt par nozīmīgu reģeneratīvās medicīnas sastāvdaļu. Ar šo metodi daudzos orgānos var atjaunot bojātās šūnas.

 

Dūriens kaulā

 

ORT vai vienkāršā valodā "dūriens kaulā" uzskatāms par pasaules mēroga atklājumu, kas izmaina muskuļu tonusu un atrisina daudzas ar veselību saistītas problēmas. Ar dūrienu kaulā tiek radīts impulss, kas caur muguras smadzenēm iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu. Rezultātā uzlabojas kaula struktūra, apkārtējo audu un orgānu asinsrite. Veidojas celmšūnas, kas palīdz tikt vaļā no dažādām kaitēm. Georga Jankovska un viņa kolēģu pieredze apkopota grāmatā "Osteodiagnostika, profilakse un refleksoterapija".

Cik ilgs ir ārstēšanās kurss? Tas atkarīgs no dažādiem faktoriem. Kādam pacientam pietiekot pat ar vienu injekciju, citam nepieciešams kurss. ORT laikā kaulā tiek ievadīts mililitrs fizioloģiskā šķīduma, radot impulsu, kas caur muguras smadzenēm iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu, rūpējoties par aktīvu šūnu veidošanos, uzlabojot kaulu struktūru, palielinot kaulu blīvumu, uzlabojot apkārtējo audu un orgānu asinsriti.

Visnotaļ iedarbīgo metodi profesors ir izmēģinājis arī pats sev. Ja kaut kur iesāpoties, palūdzot kolēģus, lai iedur. Tas esot darīts ne reizi vien, arī profilaktiskos nolūkos.

 

Medicīnas autoritāte un izcils sportists

 

Medicīnas pasaulē jau vairākus gadu desmitus profesora vārds komentārus neprasa. Taču Georgu Jankovski pazīst arī sporta pasaulē, jo ievērojamu laika sprīdi viņš ir atradies Latvijas sporta elitē. Viņa vārds ilgstoši saistījies arī ar mūziku, jo dažus gadus pēc ārsta diploma iegūšanas Latvijas Universitātē viņš pabeidza arī Latvijas konservatoriju kā vokālists. Starp citu, Latvijas mūzikas vēsturē ierakstīts arī profesora tēva - dziedātāja Aleksandra Jankovska - vārds.

Mūsu sākotnēji norunāto tikšanos profesors lūdza pārcelt, jo viņam bija paredzēta spēle tenisa turnīrā. Savos gados viņš ne vien joprojām strādā (un par pacientu trūkumu pieņemšanas reizēs sūdzēties nevar), bet aktīvi sporto. Starp citu, savulaik abi ar diplomātu un juristu Gvido Zemribo dubultspēlē izcīnījuši Latvijas meistaru titulu. Lai gan profesoram Georgam Jankovskim rit astoņdesmit sestais gads, viņš joprojām aktīvi sporto un tenisa turnīros spēlē vienā grupā ar sešdesmit un septiņdesmitgadīgajiem!

Profesors Georgs Jankovskis ir veselīga dzīvesveida piekritējs. Viņš ir saglabājis apskaužamu možumu, jo uzskata, ka veselības pamats ir kustību aktivitāte. Jo kustību laikā kaula smadzenēs veidojas celmšūnas, kas nemitīgi atjauno organismu. (Zināma līdzība ar ORT metodi.) Tātad - jo vairāk cilvēks kustas, jo ilgāk viņš varētu dzīvot. Protams, ja nav kāda saslimšana. Profesors uzskata, ka cilvēka mūža ilgumu tagad var pagarināt reģeneratīvās medicīnas virziens, kurā ietilpst kustību aktivitāte. Bez kustībām kaula smadzenes zaudē aktivitāti, veidojas atrofiskas taukšūnas. Slinkās šūnas. Turpretim kustību rezultātā rodas spiediens, kas rada aktīvas kaula šūnas.

 

LEKMI turpina strādāt

 

LEKMI ir sena un izcila biogrāfija. Te tapuši daudzi interesanti pētījumi un radītas jaunas ārstniecības metodes. Taču, kā zināms, zinātnei Latvijā jau sen neklājas viegli. Un, kas zina, kāds liktenis būtu piemeklējis LEKMI, ja savā paspārnē to nepaņemtu Latvijas Universitāte. Tagad LU rektora profesora Ivara Lāča un prorektora profesora Indriķa Muižnieka gādībā institūts ir ieguvis otru elpu. Un zinātnieki LEKMI tagadējā direktora Pētera Tretjakova vadībā var turpināt aktīvi strādāt.

Armīda Priedīte

Avots: http://www.lv.lv/body_print.php?id=154282
Kategorija: Raksti | Pievienoja: santjago (01.11.2009) | Autors: santjago E
Skatījumu skaits: 1600 | Atslēgvārdi: Jankovskis, miopātija | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
avatar
Ieejas forma

Meklēšana

Vietnes draugi
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook