Pirmdiena
19.11.2018
05:34
Sveicināti Viesis
RSS
 
Latvijas miopātijas asociācija "SARTORIUS"
Galvenie Reģistrācija Ieeja
Rakstu katalogs »
Vietnes izvēlne

Sadaļas kategorijas
Raksti [21]

Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Galvenie » Raksti » Raksti

SVARĪGA INFORMĀCIJA 1. UN 2. GRUPAS STRĀDĀJOŠIEM INVALĪDIEM! IR IESPĒJAMS PALIELINĀT SAVAS PENSIJAS APMĒRU.
SVARĪGA INFORMĀCIJA 1. UN 2. GRUPAS STRĀDĀJOŠIEM INVALĪDIEM! IR IESPĒJAMS PALIELINĀT SAVAS PENSIJAS APMĒRU.


Pensijas saņēmējam jāraksta iesniegums uz savu Sociālās apdrošināšanas nodaļu:
"Lūdzu izskatīt manu invaliditātes pensijas apmēru. Vēlos veikt savas invaliditātes pensijas pārrēķinu vai aprēķinu no jauna, sakarā ar 2013. g. 1 oktobra grozījumiem Likumā par pensijām. Lūdzu sagatavot abus summu variantus, lai varu izvēlēties sev piemērotāko."

(Un tad sagaidīt atbildi no Soc. apdrošin. nodaļas ar redzamajām abām summām un tad izlemt, kuru summu izvēlēties. Jo tie sociālie viltnieki aprēķinus un pārrēķinus veic tikai pēc paša saņēmēja iesnieguma. Sanāk tā - ja pats neko neprasi - tad tev viss ir ok un neko vairāk nevajag. Un cilvēki, kuri par likuma izmaiņām nezin - tos jaunumus neizmanto, jo tie nekur plaši netiek izsludināti un tautas masās nav popularizēti).

***Ja saņēmējam ir plānots tas, ka tuvākajos 3 gados varētu būt algas pielikums (aprēķinu no jauna sniegt tajā brīdī, kad alga ir lielāka, jo to var veikt tikai 1 reizi) - labāk pagaidām sniegt tikai uz pensijas pārrēķinu (pamatojoties uz 24 panta 1. daļu):

"24.pants. Valsts pensijas apmēra palielināšana sakarā ar apdrošināšanas iemaksu veikšanu par periodu pēc pensijas piešķiršanas
(1) Ja par periodu pēc vecuma vai invaliditātes pensijas (I vai II grupas invaliditātes gadījumā) piešķiršanas (pārrēķināšanas) ir veiktas vai bija jāveic apdrošināšanas iemaksas, piešķirtā (pārrēķinātā) pensija, pamatojoties uz tās saņēmēja pieprasījumu, pārrēķināma, bet ne biežāk kā reizi gadā."

***Ja alga nemainīsies - tad aprēķinu no var sniegt jau tagad - jo no 2013. gada 1. oktobra to veic pēc jaunās formulas un var iegūt daudz lielāku pensijas summu. Pamatojoties uz šo 16' pantu:

"Līdz 1996.gada 31.decembrim piešķirtās I un II grupas invaliditātes pensijas šā likuma 16.pantā noteiktajā kārtībā piešķir no jauna:

1) personai, kura iegūst tiesības uz invaliditātes pensijas palielināšanu sakarā ar to, ka no 1996.gada 1.janvāra līdz pensijas piešķiršanai no jauna 36 mēnešus veiktas vai bija jāveic iemaksas invaliditātes apdrošināšanai. Invaliditātes pensiju piešķir uz personas pieprasījuma pamata, ievērojot šā likuma 25.panta otrās daļas 1.punktā minētos termiņus."

Visu likumu var apskatīt šeit:
http://likumi.lv/doc.php?id=38048

Avots: http://likumi.lv/doc.php?id=38048
Kategorija: Raksti | Pievienoja: santjago (05.11.2013) | Autors: Santa S. E
Skatījumu skaits: 2936 | Atslēgvārdi: invaliditātes pensijas pārrēķins, invaliditātes pensijas aprēķins no | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 0
avatar
Ieejas forma

Meklēšana

Vietnes draugi
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook